Stol za poljoprivredu
Poljoprivredne proračunske tablice su ručno razvijeni ili programski alati koji imaju vlastitu strukturu. Koriste se za sistematizaciju i pohranjivanje podataka o poslovanju i resursima pojedinog poduzeća.
Tablica za poljoprivredu se obično generira u elektroničkom obliku putem Excel aplikacije, bolje je koristiti gotove registre u programu kako bi se smanjile greške u računovodstvu. U nekim slučajevima mogu se sastaviti na papiru.
Navedimo primjere takvih tablica: za površine usjeva. U takvom registru stupci će odražavati: zasađenu kulturu, zauzetu površinu, rok sjetve, vrstu gnojiva i očekivani prinos. Ili tablicu za evidentiranje broja životinja. U takvom registru stupci će odražavati: vrstu životinje, količinu, dob, cijepljenja, prirast, itd.
Svrha održavanja tablica je osigurati kontrolu procesa: omogućuje potpunu kontrolu nad svim fazama proizvodnje. Također, na temelju takvih registara lako je analizirati učinkovitost aktivnosti, oni pomažu u prepoznavanju nedostataka i procjeni isplativosti. Korištenje tablica korisno je za potrebe planiranja i izvješćivanja, što olakšava predviđanje budućih sezona.
Podaci se mogu izvući iz tablica za unutarnje ili vanjske revizije.
Stol za poljoprivredne proizvode
Tablica za poljoprivredne proizvode prikazana u programu puno je učinkovitija od one izrađene ručno. Moderna automatizacija pruža mogućnosti ne samo za prikladnu registraciju, već i za analizu. Predlažemo da koristite modernu platformu tvrtke USU. Tablice poljoprivrednih proizvoda u USU izrađene su na temelju suvremenih algoritama i prilagođene specifičnim poljoprivrednim zadacima. Pogledajmo pobliže.
Registri za upravljanje usjevima i žetvom omogućuju vam praćenje polja. Upis se može provesti prema nazivu parcele, površini, vrsti tla, zasađenoj kulturi, stanju tla. Softver može prikazati podatke o sjetvenom kalendaru: datum sjetve, usjev, sortu, površinu, prognozu prinosa. I naravno, izravno računovodstvo žetve: usjev, prikupljena količina, kvaliteta, troškovi sakupljanja.
Pogledajmo tablice za upravljanje stokom. Mogu odražavati podatke o stoci: vrstu, količinu, dob, zdravstveno stanje, produktivnost. Mogu se prikazati i podaci o hranidbi: vrsta hrane, količina, datumi izdavanja, troškovi. Sustav se može koristiti za vođenje veterinarske evidencije i odražavanje podataka o datumima pregleda, postupcima, lijekovima, zdravstvenom stanju i tako dalje.
Prilikom provođenja poljoprivrednih procesa mogu biti potrebne tablice za obračun resursa. Na primjer, mogu odražavati podatke o registraciji sjemena i gnojiva: naziv, količinu na skladištu, datum primitka, datum isteka i druge parametre.
Strojevi i oprema važni su za poljoprivredu, stoga softver može voditi detaljnu evidenciju prema vrsti, stanju, radnim satima motora/kilometraži i planu održavanja. Putem platforme iz USU možete voditi evidenciju o radu zaposlenika: ime i prezime, izvršeni zadaci, sati rada, isplata itd.
Tablica za računovodstvo u poljoprivredi
Poljoprivredna računovodstvena proračunska tablica može pokriti troškove i prihode. Na primjer, u USU možete prikazati troškove proizvodnje; to se odnosi na sve komponente aktivnosti. Program također može registrirati sve dolazne prihode, navodeći: proizvode, količinu, cijenu, kupca i tako dalje. Tablice za obračun zemljišnih parcela pomoći će da se prikaže plodored: parcela, usjevi za posljednje sezone, stanje tla.
Kontrola i izvješćivanje u UMS-u mogu se povezati s produktivnošću: takvi registri odražavaju podatke o obujmu proizvodnje po usjevu ili vrsti proizvoda. Oni također mogu uključivati troškove. Na temelju podataka moguće je usporediti troškove s ostvarenom dobiti. Integracijske tablice UCS-a mogu se povezati s vanjskim izvorima podataka.
Poljoprivredna računovodstvena tablica ne samo da bilježi podatke, već vam također omogućuje analizu, planiranje i predviđanje procesa. U programu USU ti su registri automatizirani. To pojednostavljuje unos, obradu i izlaz informacija za donošenje odluka. Zadovoljstvo nam je predstaviti vam program u osobnoj prezentaciji, pošaljite svoj zahtjev sada.